Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

                                                 Články z lovu


           LOV RYB Z HLADINY

Rybáři jsou vynalézaví a proto hledají další a další zázračné nástrahy k lovu kaprů. Hledají stále nové boilies, pelety nebo další nástrahy, kterými by přelstili naše šupinaté kamarády. Ale my, vám ukážem, že i na obyčejnou a všude dostupnou nástrahu jako je tvrdší chleba ,který je při správném použití a také vhodných podmínkách, velice nebezpečnou zbraní na kterou se dá chytit většina ryb, včetně bolena. Nejprve vám popíšeme pár výhod tohoto způsobu lovu a zároveň důvod proč tento způsob praktikovat. Hlavní výhodou této metody je že při uvíznutí ryby ve vázce se olůvko uvolní a nemusí ho kapr sebou tahat nebo ještě hůře zůstat viset v nějáké vázce jako je např. na dením pořádku u tzv. srčky. A druhá velká výhoda je že tento způsob rybolovu není nákladný, také není zapotřebí zakrmování, ale i přes to se dají chytit velké ryby. K této metodě nepotřebujeme ani mnoho věcí, jenom to co má každý rybář v krabičce- olůvko, větší háček, zarážka a korálek.Nevýhoda je v tom, že nejde ovlivnit jestli chytnu kapra nebo amura, i když to je asi to, co se nám na tom líbí, že nikdy nevíme co chytneme. 
Touhle metodou se nedá bohužel chytat celoročně, ale pouze v letních měsících kdy ryba sbírá potravu u hladiny, ale hlavní ukazatel, nasazení této techniky je tehdy, když vidíme ryby sbírat potravu u hladiny. K tomuto vypozorování nám bude stačit nějáký strom, hráz, nebo nějaká vyvýšeninua, kde je dobrý rozhled po celé hladině, samozřejmě nesmí chybět dalekohled.Tak a nyní přejděme k motáži.Co je za potřebí k montáží jsem zmínil již výše a nyní bude návazec ve fotografické podobě.
   
Poté na montáž napíchneme kostku tvrdšího chleba ( 5 * 5 cm )
 
Poté můžeme přejít k nahození. Než položíme udici do vidliček či stojanu, tak počkáme než chleba vypluje na hladinu a jestli se nebude stále objevovat zkusíme zatáhnout za vlasec. Poté umístíme udici do stojanu jako na řece a necháme velký průvěs našemu číhátku. Dále již to každý zná. Chleba vám budou okusovat určitě mále rybky, takže můžete počítat se záběrem bolena, který se může omylem splést a vzít právě váš chléb, ale již jsem slyšel i o úlovcích sumce, kterého zřejmě vylákal velký pohyb na hladině.Takže tento způsob stojí určitě za vyzkoušení. Mimochodem tohle je náš první článek a za každou připomínku budeme rádi.
 
Petrův zdar
Ondřej Kašpar a Radek Plesník
 
 
 
 

 

TOPlist

aktualizováno: 11.05.2013 22:02:50