Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

                                                  Články ze zavodění


 MMiČr- Týn nad Vltavou -2011

Mezinárodní mistrovství ČR v přívlači letos probíhalo v malebném městě Týn nad Vltavou, kde protéká řeka Vltava. Hned po příjezdu jsme šli trénovat a všem třem zástupcům SM kraje, z Hustopeč se dařilo, při tréninku jsme nachytali okouny a candáty. Avšak během dvou nastávajících dnů se začalo měnit počasí a s ním i chutˇ ryb brát. Celé závody byly o okounech U1 U2 a U3 spíše Jelce chytaných blízko břehu a také o dobrém losu. I přes nepřízen počasí, probíhaly celé závody v přátelské náladě.A po roce jsme obhájili pohár vicemistru v kategoriji u2.Za nástrahy děkujeme L.Královi.

Zde jsou výsledky třech závodníků SM kraje na MMiČr:

KATEGORIE
JMÉNO A PŘIJMENÍ
VÝSLEDKY MIČR
VÝSLEDKY MMČR
BODY
U1
Jan Kerecman
4
6
 1564
U2
Radek Plesník
2
2
 1923
U3
Ondřej Kašpar
7
11
  1408 

 


Ve dne 20. Listopadu 2010 proběhl závod KING SPIN CUP. Bylo to pokračování Hustopečského poháru ze, kterého automicky postoupilo třicet zavodníků. Celkem se závodu zučastnilo přes 40 zavodníků z Česka a Slovenska. Kdo se zučastnil i Hustopečského poháru+KING SPIN CUPU bojoval o celkové vítězství obou závodu GRAND PRIX Hustopeče n/B. Závod se konal na lokalite č.3 do, kterého byli před závodem vysazeni pstruzi. Kterých se nejvíce lovili a mezi úlovky nechyběly ani okouni, štiky, plotice, candát ... a dokonce i kapr 46 cm. Každý si vylosoval své zavodní sektory A nebo B. A začalo chytat první a B jim měřilo Poté se to prohodilo. Celkem bylo 21 sektorů. Každý zavodník chytal 3 kola ( 3 krát 45 minut ) a to sámé měřil. Rybám se spolupracovat moc nechtělo, zřejmě kvůli neustále se měnicímu počasí, takže každá ulovená ryba byla dobrá. Závod se nesl v přatelské atmosféře. Po závodě proběhlo vyhlašení závodu. Potom se každý rozloučil a putoval ke svým domovům.!!!!!!!!!!!privlac-vysledky.xls (70 KB) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 


  9. ročník Hustopečského poháru        

Ve dnech 4-5. Zaří. 2010 proběhl tradiční 9. ročník Hustopečského poháru. Přijeli závodníci z celé České Republiky, ale také Slováci a Poláci. Takže byli k vidění mistři světa 2010 ze Slovenska. Kvůli počasí kdy 5 dní před závodem byla Bečva naplněna po okraj a na některých místech vylitá, byla Bečva nechytatelná.Takže kromně Bečvy se chytalo na lokalite č. 2. V pátek proběhlo losovaní na rybařské chatě. Losovaní se zučastnilo 38 zavodníku, prvních 19 mělo písmeno A které jim udělovalo že budou v sobotu ráno chytat na 2 a odpoledne měřit na 3 ( kde bylo vysazeno 400 kg. pstruha duhového ) a dalších 19 zavodníků mělo pismeno B takže ráno měřili na 2 a odpoledne chytali na 3, každé kolo trvalo 2 hodiny. V neděli se to prohodilo. Propozice se trochu změnily  a rotace se nám změnila na 15 minut a chytalo se jenom 1,5 hodiny, aby se dřív skončilo. V Sobotu v 7 hodin začal 2 závod. Nejčastěji ulovenou rybou byl okoun, pstruh, plotice, perlín, cejn ale v podběrácích se ocitly také štiky, boleni, siven, candáti. Za sobotu se nachytalo 294 kusů ryb. Takže v neděli každý zavodník chytal 1,5 a 1,5 hodiny a to samé měřil.Každý. Po ukončení závodu proběhlo sčitaní. Pak proběhlo vyhlašení výsledků. Nejdříve se vyhlašovala sobota ráno a odpoledne. Poté nedělě ráno a odpoledne. Ceny za největší úlovky. A pak vyhlašení jednotlivých umístění.  Začínalo se od prvního nahoru. Na každého závodníka vyšla cena.Pak se každý rozloučil a směřoval domu. Zkusili jsme chytat i my a špatně jsme neskončili, oba dva jsme postoupili na GRAND PRIX HUSTOPEČE.          

!!!!!!!!!!!celkove_vysledky_hp_2010.xls (61 KB) !!!!!!!!

   Pořadí       Jméno         Tým Ryby Součet
       1 Jerzy Wardenga PZW Katowice  PL 31 4
       2 Rastislav Kuhajda MO SRZ Pieštany  SK 33 6
       3 Michal Čepelák MO ČRS Cidlina  CZ 28 3
Největší počet ulovených ryb 32 ks Karolenski Zbigněw PL
Losovitá ryba 362 mm Radek Plesník CZ
Štika 613 mm Michal Čepelák CZ
Okoun 306 mm Dariusz Brozek PL
Candát 268 mm Roman Šalata CZ
Bolen 321 mm Ladislav Král CZ
Cejn 310 mm Jidřich Mikulecký CZ
Perlín 170 mm Jan Krasný SK
Plotice 160 mm Ondřej Kašpar CZ
Kuriozní ulovek 112 Stanislav Pernický CZ
Za zásluhy   Ladislav Kerecman CZ

 

Bečva 5 dní před závodem.
  
Okoun v podběráku a ceny pro zavodníky.
 
Celkový vítěz závodu.

    MČRJ V PŘÍVLAČI V PŘELOUČI 14-15.8.2010 

Výsledky reprezentantů MO ČRS Hustopeče nad Bečvou a ČRS pro Severní Moravu a Slezko

     Kategorie      Jméno a Přijmení      Umistění MIČR      Umístění MMČR     Celkem Bodů
         U1          Jan Kerecman                8                10             629
         U2          Ondřej Kašpar                2                 4             867
         U2          Radek Plesník               11                13              15
vysledovka_mi_cr2010_u1.xls (115 KB)                        vysledovka_mi_cr2010_u2.xls (120 KB)
vysledovka_mm_cr2010_u1.xls (115 KB)                      vysledovka_mm_cr2010_u2.xls (115 KB)           vysledovka_mm_cr2010_u3.xls (115 KB)                      vysledovka_mi_cr2010_u3.xls (114 KB)

Tak po dlouhých připravách a trenovaní především na řece Bečvě.Jsme se vydali 14.8 již na 2 ročník MČR který se opět konal v Přelouči.Po pár hodinách jsme konečně dorazili na místo konání závodů (Přelouč). Jenom jsme si hodili na ubytovnu věci a jeli jsme na slavnostní nástup a losování, před kterým byl zábavný program jako lanové centrum Battlefild...Ještě hned před nástupem jsme se dozvěděli, že se nechytá na řece,( kde byla velká voda !!! ) na kterou jsme tak těšili, ale na místních rybnících a slepých ramenech Labe. Po nástupu ( my jsme nastoupili pod cedulkou  ČRS pro Severní Moravu a Slezko ) a losování jsme jeli zpět na ubytovnu, nachystali vše potřebné na zítřejší závod a šli spát. Ráno jsme v pět hodin rychle zbalili věci do auta a miříme na 10 km vzdálené stanoviště, naštěsí včera ještě po losování jsme tam jeli a díky tomu jsme bez problémů místo našli.Pár minut do závody rychle nachystat nejlepší nástrahy. V ranním závodě ( byli 2 kola ) se chytaly převážně okouni z hráze a potom ještě na mělčině se chytlo pár štiček.Na odpolední závod jsme jeli na velice těžko chytatelné slepé rameno Labe, kde bylo mnoho vázek. Někteří chytli skvělá okounová,  u leknínů nebo kořenů. Ale moc ryb se odpoledne nenachytalo! Takže kdo nachytal ráno mohl být spokojen a čekat lepší výsledek. Po skončení jsme jeli  na místo losování, kde se čekalo na vyhlášení výsledků. Po vyhlášení se s námi pořadatelé rozloučili a pozvali nás na další, již třetí, ( který se bude konat v Jižních Čechách ) ročník mistrovství juniorů. Oba dva jsme chytali ve skupině U2. A pak jsme jeli domu !!! Za nástrahy a rady děkujeme panu Královi a panu Pernickému !!!!!!!!!!!!!!


Rybářské závody 2010                                    

Tyto závody proběhly za krásného slunečného počasí ve dnech 24-25.4.2010. Zůčastnilo se přes 200 vyznavačů rybaření .V sobotu 24.4.2010 zavodili všichni , kterým bylo už nad 15 let. Závodilo se na jezerech č.2 a č.3. Nejvíce se lovily tyto druhy ryb: Kapr,Cejn,Pstruh, ale také dalši druhy ryb. Hodnotily se ryby které nebyly hajeny a měly míru, dle rybařského řadu(1cm-1bod). Na vše dohlíželi rozhodčí. Na předváděcí akci přijel i Miroslav Melcher ( 6-ti násobný mistr České republiky v plavané ), který chytal na plavačkový prut. Ten měřil 13 metru.Byl z lovem velice spokojen. Nachytal přes 50 kaprů, ale také ostatní ryby , jako jsou pstruzi, cejni , velké perlíny a plotice dokonce i lína . Dohromady asi 80 ryb za 3 hodiny. Záběry mu přicházely co 20 sekund.! Chytal na produkty od firmy MIVARDI. Tradične se prodávala uzená ryba, také smažený kapr s bramborovým salátem. Po vyhlašení výsledků proběhla bohatá tombola.V neděli 25.4.2010 Proběhl závod dětí chytali se kapři a pstruzi.
     Pozice
     Jméno
 Bodu
          1
 Pražák Jaromír
 398
          2
 Müller Jaroslav ml.
 327
          3
 Vacula Tomáš
 300
TOPlist

aktualizováno: 11.05.2013 22:02:50